Reference

Účastníci jarního kurzu 2022 o nás napsali:

Nemám možnost mluvit německy, jen ještě pár hodin vyučuji. Německé programy v televizi nebo v rozhlase v mém bydlišti nechytím, takže jsem prakticky bez kontaktu s živou němčinou. Měla jsem pocit, že zapomínám a ztrácím plynulost mluvení. To se rozhodně zlepšilo. Navíc jsme se sešli v prima partě, tak se neobáváme hovořit, i když je téma zapeklité.


Nemám moc možností rozmluvit se, cítila jsem, že hodně zapomínám a potřebuju oprášit slovní zásobu i mluvený projev. Setkávání s kolegy je zajímavé a inspirativní, výběr témat je povedený a rozhovory s účastníky jsou přínosné nejen z pohledu němčiny, dozvěděla jsem se spoustu nového ze všech možných oblastí.


Klub Deutsch? Kein ProbLama navštěvuji druhým rokem a stále více mě setkání baví! Kromě zlepšení jazykových dovedností, rozšíření obzorů a mnoha inspirací pro výuku němčiny se zde setkávám s milými a nadšenými kolegyněmi. :-)


Nemám mnoho příležitostí procvičovat si svou němčinu a udržovat ji na určité úrovni. Ve škole učím pouze začátečníky a slovní zásoba je omezená. Prostřednictvím kurzu KeinProblama si mohu procvičit mluvení, zároveň se dozvídám spoustu zajímavých věcí a poznávám zajímavé lidi :-)


Baví mě různorodost témat, vždy se dozvím hodně nového. Velmi přínosná je pro mě komunikace s kolegy o škole a vyučování, různé hry, aktivity, tipy, které můžu uplatnit ve výuce. A to vše německy, což je perfektní, člověk už tolik nepřemýšlí a komunikuje bez zábran.


Účastníci podzimního kurzu 2021 o nás napsali:


Tento kurz němčiny mne rozmluvil, učitelé druhého jazyka obecně ustrnou na úrovni svých studentů. Kein Problama mi nabídl zajímavá témata a podněty k diskuzi. Obě lektorky jsou moc fajn, vřele doporučuji všem učitelům!

Témata k diskuzím jsou velmi zajímavá, videa k tématům jsou dobře vybrána a otázky do diskuze jdou také velmi dobře připravené. Možnost hovořit dvakrát po dobu 15 minut ve dvojici (případně trojici) po společném úvodu je báječná příležitost k mluvení.

Super příležitost naposlouchat jazyk, rozmluvit se a potkat se s lidmi, co jsou na stejné vlně, nadšení pro stejnou věc.


Jako lektorka němčiny menších dětí nemám možnost si německy popovídat. Mám pocit, že němčinu zapomínám a stagnuji. Toto je příjemná nabídka, kromě toho se dozvídám spoustu informací z různých oborů. A to vše v příjemné kolektivu ostatních zúčastněných.


Baví mě vybraná témata, i když zpočátku mám pocit, že o nich nevím vůbec nic. Každé setkání s kolegy je moc příjemné a z každé lekce si odnáším zajímavé tipy do výuky. Oprašuji slovíčka, která v hlavě někde jsou, ale dlouho jsem je nepoužila.


Po úrovni A1/A2, kterou používám ve škole, můžu konečně mluvit. O různých tématech s různými učiteli nebo nadšenci němčiny. :)


Přátelská atmosféra, zajímavá témata, diskusní fórum a hezká němčina.


Po mnohaletém působení na základní škole ztrácím své znalosti němčiny. Nemám možnost mluvení, používám omezenou slovní zásobu. Online setkání mi umožňuje znovuosvěžení slovíček, možnost mluvit k zajímavým tématům. Obohacuje mě to i po osobní stránce.


Konverzace na zajímavá témata, navíc v malé přátelské komunitě

Martina Ch.: "Již několik let němčinu učím na základní škole a bohužel nemám mnoho příležitostí rozvíjet své jazykové znalosti. Komunikace v němčině na vyšší úrovni byla v podstatě v posledních letech nulová. Proto jsem velmi ráda využila nabídky Klubu na on-line setkávání. Hned na ukázkové lekci jsem byla nadšená. Každá hodina byla jiná, výběr témat byl velmi pestrý a zajímavý. Seznámila jsem se spoustou zajímavých lidí, se kterými jsem si krásně popovídala v němčině. Prostě jsem za vznik Klubu Deutsch? Kein ProbLama velmi ráda."

Katka Č.: "Zajímavá konverzační témata, materiály dodávané v předstihu, materiály dodávané po jednotlivých webinářích, přátelské prostředí, příjemné erudované organizátorky, milí účastníci, dobrá nálada a pohoda v průběhu webinářů, získávání nových souvislostí, rozšiřování slovní zásoby, možnost zeptat se kdykoliv na neznámé fráze, hovorové výrazy,...."

Monika L.: "Klub Deutsch? Kein Problama je super příležitostí, jak si s dalšími nadšenými němčináři popovídat o zajímavých tématech. Řízená diskuze v malých skupinách nabízí dostatečný prostor k samostatnému mluvení. Nechybí ani zpětná vazba. Výběr témat je pestrý a z různých oblastí. Pokud si chcete zase posprechtit, je tento klub výbornou možností."

Dana K.: "Jazykový kurz Deutsch? Kein Problama je pro mě šťastná volba. Jako lektorka němčiny jsem pracovala v modu wiederhole es, übersetze es, ja richtig, noch einmal.....a pomalu jsem zapomínala slovní zásobu, ztrácela plynulost ve vyjadřování, zkrátka v jazyce jsem stagnovala. Měla jsem obavy souvisle promluvit.
Kurzy jsou výbornou příležitostí se těchto obav zbavit. Vlídné erudované lektorky Iva a Simona pro nás připravují zajímavá témata k diskusi a k tomu slovní zásobu k zpracování. Výborná jsou videa doplněná otázkami k zamyšlení. Pracujeme ve skupinách, vyhovuje mi povídání ve dvojicích. To se zkrátka musí reagovat a mluvit. Naše úterní skupina je báječná.
Těším se na podzimní setkávání, na další zajímavá témata a na naši dobrou partu. Vystoupení z komfortní zóny bylo pro mě ten nejlepší počin. Děkuji."

Lenka O.: "Líbí se mi, že hodiny - témata - jsou nachystané, líbí se mi příprava včetně zajímavého videa. Skvělé je, že pak pracujeme ve skupinách (či dvojicích), které jsou pokaždé jiné a navíc se během hodiny vymění. "

Eva M.: "Děkuji, že jsem se mohla být účastníkem výborně připraveného kurzu. Velmi oceňuji přátelskou, vstřícnou atmosféru a profesionalitu, se kterou byl kurz veden. Přeji Vám mnoho spokojených účastníků."

Lenka H.: "Děkuji za možnost zúčastnit se setkání v rámci klubu Deutsch? Kein ProbLama :) Moc se mi líbilo, jak jste setkání vedla, že hodina měla drive a nebylo to jen nudné čekání, až bude někdo vyvolán, všichni se mohli aktivně zúčastňovat hodiny (např. psaní pozitiv a negativ do srdíček). Rozdělení do breakout rooms bylo taky přínosné, protože jsem opravdu mohla dostatečně dlouho konverzovat."

Pavlína N.: "Děkuji děvčatům z Deutsch? Kein ProbLama za pečlivou přípravu a zpracování témat na naše večerní setkání. Z velikonočního speciálu jsem čerpala i na svých online hodinách s dětmi. Některé zvyky je zaujaly stejně jako nás."